آرگا
 • کد خبر: 4837
  تعداد بازدید : 318 بازدید
  تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۹
  تعداد نظرات: ۰ نظر
    

  طرز تهیه لیموناد نعنایی نوشیدنی گوارا و خوش طعم

  لیموناد نعنایی از جمله نوشیدنی است که حاوی ویتامین C فراوان می باشد. این نوشیدنی برای سلامتی بدن، بسیار مفید است. تازه بودن نعنا و لیمو در خوشمزه تر شدن این نوشیدنی بسیار موثر است.

  یکی از نوشیدنی های سرد و پرخاصیت، لیموناد نعنایی است. این نوشیدنی که در کشورهای عربی بسیار محبوبیت دارد، در ایران نیز شناخته شده است. ماده اصلی این نوشیدنی لیمو و نعناع می باشد که خواص درمانی فراوانی دارد. در این پست قصد داریم طرز تهیه این نوشیدنی را بیان کنیم.

  طرز تهیه لیموناد نعنایی

  نعنا و لیموناد نعنایی

  برای تهیه نوشیدنی لیموناد نعنایی ابتدا باید شربت لیمو و نعنا تهیه شود. به همین منظور ابتدا طرز تهیه ۲.۵ پیمانه شربت لیمو و نعنا توضیح داده می شود.

  مواد لازم شربت لیمو و نعنا:

  ۱- نعنای تازه : ۲ پیمانه

  ۲- آب : ۲ پیمانه

  ۳- شکر : ۱پیمانه

  ۴- پوست لیمو : ۳ عدد

  طرز تهیه شربت لیمو و نعنا:

  ابتدا آب و شکر و پوست لیمو را درون قابلمه ایی ریخته و بر روی حرارت اجاق گاز قرار داده و اجازه دهید به جوش آید. این مخلوط را تا جایی که مطمئن شوید شکر آن حل شده، هم زنید و سپس از روی حرارت برداشته و نعنا را به آن اضافه کنید و هم زنید تا مواد به خوبی با هم مخلوط شوند. پس از مطمئن شدن از ترکیب شدن مواد، درب ظرف را بسته و به مدت ۱ ساعت اجازه دهید تا در دمای محیط اتاق بماند. سپس مایع را از توری عبور داده تا قسمت های جامد از مایع جدا شود. شربت لیمو و نعنا آماده است. این شربت را می توانید به مدت ۵ روز در ظرفی در بسته درون یحچال نگهداری و استفاده کنید.

  حتما بخوانید:  طرز تهیه شربت نعنا خوشمزه و خوش رنگ با طعم عالی

  لیموناد نعنایی

  مواد لازم لیموناد نعنایی:

  ۱- شربت لیمو و نعنا (طرز تهیه در بالای همین مطلب): ۲ پیمانه

  ۲- آب سرد : ۲ پیمانه

  ۳- یخ : ۲ پیمانه به صورت خرد شده

  ۴- آب لیمو تازه : ۱ پیمانه به علاوه ۱/۴ پیمانه

  طرز تهیه لیموناد نعنایی:

  مواد را با هم خوب ترکیب کرده و درون پارچی بریزید. شربت لیموناد نعنایی آماده است. لیموناد را می توانید به عنوان نوشیدنی سرد و بسیار پر طرفدار در روزای گرم سال در مهمانی ها سرو نمایید.

  منبع : آرگا

  برچسب ها :