لیموناد نعنایی از جمله نوشیدنی است که حاوی ویتامین C فراوان می باشد. این نوشیدنی برای سلامتی بدن، بسیار مفید است. تازه بودن نعنا و لیمو در خوشمزه تر شدن این نوشیدنی بسیار موثر است.

یکی از نوشیدنی های سرد و پرخاصیت، لیموناد نعنایی است. این نوشیدنی که در کشورهای عربی بسیار محبوبیت دارد، در ایران نیز شناخته شده است. ماده اصلی این نوشیدنی لیمو و نعناع می باشد که خواص درمانی فراوانی دارد. در این پست قصد داریم طرز تهیه این نوشیدنی را بیان کنیم.

طرز تهیه لیموناد نعنایی

نعنا و لیموناد نعنایی

برای تهیه نوشیدنی لیموناد نعنایی ابتدا باید شربت لیمو و نعنا تهیه شود. به همین منظور ابتدا طرز تهیه ۲.۵ پیمانه شربت لیمو و نعنا توضیح داده می شود.

مواد لازم شربت لیمو و نعنا:

۱- نعنای تازه : ۲ پیمانه

۲- آب : ۲ پیمانه

۳- شکر : ۱پیمانه

۴- پوست لیمو : ۳ عدد

طرز تهیه شربت لیمو و نعنا:

ابتدا آب و شکر و پوست لیمو را درون قابلمه ایی ریخته و بر روی حرارت اجاق گاز قرار داده و اجازه دهید به جوش آید. این مخلوط را تا جایی که مطمئن شوید شکر آن حل شده، هم زنید و سپس از روی حرارت برداشته و نعنا را به آن اضافه کنید و هم زنید تا مواد به خوبی با هم مخلوط شوند. پس از مطمئن شدن از ترکیب شدن مواد، درب ظرف را بسته و به مدت ۱ ساعت اجازه دهید تا در دمای محیط اتاق بماند. سپس مایع را از توری عبور داده تا قسمت های جامد از مایع جدا شود. شربت لیمو و نعنا آماده است. این شربت را می توانید به مدت ۵ روز در ظرفی در بسته درون یحچال نگهداری و استفاده کنید.

حتما بخوانید:  طرز تهیه موهیتو نوشیدنی محبوب و پرطرفدار مکزیکی

لیموناد نعنایی

مواد لازم لیموناد نعنایی:

۱- شربت لیمو و نعنا (طرز تهیه در بالای همین مطلب): ۲ پیمانه

۲- آب سرد : ۲ پیمانه

۳- یخ : ۲ پیمانه به صورت خرد شده

۴- آب لیمو تازه : ۱ پیمانه به علاوه ۱/۴ پیمانه

طرز تهیه لیموناد نعنایی:

مواد را با هم خوب ترکیب کرده و درون پارچی بریزید. شربت لیموناد نعنایی آماده است. لیموناد را می توانید به عنوان نوشیدنی سرد و بسیار پر طرفدار در روزای گرم سال در مهمانی ها سرو نمایید.

منبع : آرگا

برچسب‌ها
بارگذاری بیشتر در آشپزی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

طرز تهیه سرکه انگبین (شربت سکنجبین) با دستور تهیه اصلی

سرکه انگبین یا شربت سکنجبین از انواع نوشیدنی های خوش طعم و پرطرفدار ایرانی است که در طرز ت…