آرگا
 • کد خبر: 3010
  تعداد بازدید : 287 بازدید
  تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۳
  تعداد نظرات: ۰ نظر
    

  علل گلو درد و موثرترین راه های درمان گلو درد

  گلودرد یک بیماری شایع است که بعلت عفونت در حلق ایجاد می شود. علل گلودرد عفونت های ویروسی نظیر سرماخوردگی و آنفولانزا، عفونت های باکتریایی مانند دیفتری و عوامل محیطی که باعث ایجاد حساسیت و آلرژی می شوند،می باشد.

  بیشتر در زمانی که هوا سرد است و فرد مبتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا می شود گلودرد به سراغش می آید. گلو درد یا آنژین زمانی در فرد بروز می کند که حلق و لوزه های کامی دچار عفونت و التهاب شود. گلودرد علت های مختلفی دارد و زمانیکه فرد چیزی را می خواهد ببلعد این درد بیشتر می شود، که در اکثر موارد با تب همراه است. بی اشتهایی ، سردرد و تب ، ناخوشی کلی در تمام بدن ، تغییر در تن صدا، متورم شدن غدد نزدیک گردن از نشانه های گلودرد است.

  علل گلو درد و راه درمان آن

  چندین دلیل برای ابتلا به گلو درد وجود دارد. راه های درمان آن نیز فراوان است که استفاده از داروهای گیاهی تاثیر سریع تر و بهتری دارند.

  گلودرد

  از جمله دلایل گلو درد می توان اشاره کرد به :

  عفونت ویروسی : این عفونت ها ناشی از عامل های ویروسی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا می باشد.

  عفونت باکتریایی : این عفونت ها نیز ناشی از عوامل باکتریایی مانند دیفتری می باشد.

  عوامل محیطی : داشتن آلرژی و حساسیت به مواد و ذرات خاص باعث ایجاد التهاب گلو و بروز درد در آن می شود.

  در درمان گلو درد ویروسی نیازی به داروی خاصی نیست و با استراحت و روش های درمان در منزل می توان بعد از ۷ الی ۱۰ روز به سلامتی دوباره رسید. غرغره کردن آب و نمک ، استفاده از بخورهای گیاهی مانند اکالیپتوس، مخلوط عسل با دارچین یا آب لیموترش،آویشن،مریم گلی، اسطوخودوس، مکیدن سیر، نوشیدن مایعات فراوان که خنک نباشند، نکشیدن سیگار و قلیان ، شستن مرتب دست و صورت و خشک کردن آن ها همه از روش های درمان آنژین در منزل می باشند. اما در عفونت هایی علت آن باکتری دست داشته باشد پزشک آنتی بیوتیک و پنی سیلین در صورت نداشتن حساسیت به آن، برای بیمار تجویز می کند.

  حتما بخوانید:  راه های درمان دیسک کمر با داروهای گیاهی

  منبع : آرگا